Off - topic

czwartek, 14 stycznia 2010

Jak donosi grudniowy informator Urzędu Miasta Inowrocławia "Nasze Miasto Inowrocław" - "... nasze miasto promowane jest w metrze warszaskim. Dziesięciosekundowe spoty m.in. na temat walorów uzdrowiskowych Inowrocławia emitowane są w dniach 14-20 grudnia 2009 r. i 4-10 stycznia 2010r."

Mam pytanie - Czy ktoś widział te spoty w metrze?

Inowrocław. Solanki

poniedziałek, 02 listopada 2009

Przymusowy i przydługawy urlop bloxowy dobiega końca. Miłej i spokojnej jesieni wszystkim.

 

nie śpię

środa, 08 lipca 2009

W sierpniu ubiegłego roku pojawiła się na tym blogu statystyka wejść geovisite. Właśnie dzisiaj odwiedził mnie dwudziestotysięczny gość, którym była osoba z Czech. Niestety nie wiem kto to jest (magia internetu;-), jednak chciałbym podziękować tej osobie, choć może nigdy nie wróci na tę stronę i tym wszystkim, którzy do tej pory odwiedzali stronę o Inowrocławiu i nie wracali, a także tym którzy wracają tutaj i mam nadzieję czują się tu dobrze.

In August last year I've installed on this blogsite geovisit statistics. Today visited me 20000th visitor, somebody from Czech Republik. Unfortunatelly I don't know who is the person (internet magic;-) but I'd like to thank the person, even if won't come back here and all others visitors who popped by here once and those who coming back here and feel on this pages good.

 

wejścia od sierpnia 2008

poniedziałek, 15 czerwca 2009

Także i Na Kujawach panuje truskawkowe szaleństwo.

We've got now here season of strawberry.

 

Strawberry

środa, 10 czerwca 2009
poniedziałek, 01 czerwca 2009

Z okazji mijającego Dnia Dziecka życzę wszystkim, takich zabawek, o jakich sobie zamarzą ;-)

We celebrate today Kids' Day. I wish everybody as a present toys you dream about ;-)

 

Kids' Day

20:33, foto_kujawiak , Off - topic
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 maja 2009
niedziela, 08 marca 2009

Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego święta Drogie Panie.

Kobiety

13:53, foto_kujawiak , Off - topic
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lutego 2009

Gdybym jakiś czas temu nie podjął decyzji o założeniu bloga, żyłbym w nieświadomości ile fantastycznych wydarzeń mnie ominęło. Teraz nastąpiło kolejne z nich, be.el wytypowała mojego bloga do Kreativ Blogger Award. Jako mól książkowy chcę powiedzieć, że blog be.el jest dla mnie, jak piosenki duetu Wasowski Przybora, po prostu chce się go ukraść :-). Tym bardziej mi miło :-).

 

 

---

 

 

Muszę teraz wytypować blogi.

 

Poznań nowych doznań

FotoRawicz - Dziennik Regionu

Sosnowiec

Powincjonalny fotoblog

By uciec od codzienności

Po co to foto?

Warszawa i wszystko jasne

Bielsko - Biała i wszystko jasne

Magical Kraków

 

...i co dalej? Na swoim blogu umieszczamy logo Kreativ Blogger informując, kto przyznał wyróżnienie. Nominujemy co najmniej siedem blogów i podajemy do nich linki. Wyróżnionej osobie zostawiamy wiadomość o wyróżnieniu w komentarzach.

18:53, foto_kujawiak , Off - topic
Link Komentarze (4) »
czwartek, 05 lutego 2009

To miasto na przestrzeni dziejów nazywało się Novo Vladislavia, Inowrazlaw, Hohensalza, Inowrocław, albo „Czerwone Zagłębie”. Ulice tego miasta nosiły nazwy świętych i zbrodniarzy - Świętego Mikołaja, Friedrichstrasse, Adolf Hitler Strasse, Stalina czy Nowotki. Wznosiło się na szczyty ważności i dosłownie zapadało się pod ziemię. Inowrocław, to miasto o udokumentowanej historii jedynie nieco ponad 800 lat, archeologicznie jest starsze lub co najmniej rówieśne Kaliszowi. To jedyne miasto, które znam, gdzie obok pomnika Armii Czerwonej stoi pomnik ofiar mordów na Wołyniu a plac nosi nazwę Obrońców Miasta Inowrocławia, to jedyne miasto, które znam, gdzie miejsce po zniszczonej synagodze nazwano Placem Jana Pawła II, u wejścia do nieistniejących wrót świątyni postawiono pomnik Jana Kasprowicza, a na zapleczu pomnik Jana Pawła II, a w starych framugach drzwi można zobaczyć szpary z napisami „Briefe und Zeitung”. To chyba jedyne miejsce, które znam, gdzie jeden budynek był najpierw kamienicą mieszczańską, później siedzibą Gestapo, potem UB, a później PZPR, aby w końcu stać się biurowcem ZUS. Kiedyś księżniczka Inowrocławska została żoną bana Bośni Stefana i Inowrocław jest jak Bośnia, ale dlatego kocham to miasto. Mimo pozornej senności zawsze można tu natrafić na coś zaskakującego.

Jan Kasprowicz
Proszę to traktować jak dziękuję.

23:25, foto_kujawiak , Off - topic
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2 , 3