Miasto (City)

środa, 08 stycznia 2014

Dosyć nietypowy widok. Ulica Dworcowa w Inowrocławiu zazwyczaj tak nie wygląda. W każdym razie tak wyglądała w Święto Trzech Króli.

Rather rare view of Dworcowa Street. It's usually much more busy at this time of the day, but picture was taken in Epiphany Holiday.

Dworcowa - Inowrocław

niedziela, 05 stycznia 2014

Zespół Szulerzy pochodzi z Inowrocławia i wydaje kolejną płytę. Tego faktu nie mogłem przeoczyć, bo istniejąca od 2001 roku formacja jest jedną z wizytówek muzycznych "Miasta na Soli". "Życie zaczyna się w piątek, to ich szósta w dorobku płyta. Promuje ją teledysk "Ramona": W swoim archiwum znalazłem zdjęcia z koncertu (Szulerów) Soda Band podczas imprezy plenerowej na inowrocławskim lotnisku. Miało to miejsce 22 sierpnia 2009 roku, wtedy z zespołem śpiewała Natalia Kaczmarczyk, aktualna wokalistka Szulerów:

Soda Band - 22.08.2009

Natalia Kaczmarczyk

Soda Band - 22.08.2009 (2)

piątek, 03 stycznia 2014

Miasto Inowrocław i Park "Solanki" wydają się być dwoma oddzielnymi bytami. Jednak "Solanki" to integralna część miasta o bogatej ponad ośmiuset letniej historii. Idąc na spacer do parku od strony ulic Świętokrzyskiej i Wierzbińskiego natrafimy na murale prezentujące wydarzenia historyczne, które miały miejsce w Inowrocławiu.

Historia na murze

Można zobaczyć między innymi portret Władysława I Łokietka czy wspomnienie postoju Cesarza Napoleona w naszym mieście.

Historia na murze

środa, 05 grudnia 2012

Nieco spóźnione ale serdeczne życzenia imieninowe dla wszystkich Barbar. Na zdjęciu kościół Św. Barbary i Św. Maurycego, który doczekał się nowej elewacji. Jeżeli wpatrzycie się dobrze w fotografie, zobaczycie jeszcze rusztowania po remoncie.

Kościół Św. Barbary i Św. Maurycego

Kościół podświetlony, w nocy wygląda tak:

Kościół Św. Barbary i Św. Maurycego Inowrocław

środa, 02 maja 2012
piątek, 27 kwietnia 2012

Wygląda na to, że Wiosna rozgościła się na dobre w Inowrocławiu. Migawka z inowrocławskiego Rynku. Jeszcze świeżutka dzisiejsza fotografia. Na zdjęciu: grająca i świecąca fontanna, która pojawiła się tutaj w wyniku rewitalizacji.

It seems Lady Spring has arrived and going to stay in Inowroclaw till Summer. Pictured: Inwroclaw's Market Square. Singing and lightning foutain.

Market Square Inowroclaw 27.04.2012

środa, 01 grudnia 2010

Od bardzo dawna nic na tym blogu się nie działo. Jednak to, że tutaj "z przyczyn obiektywnych" nastąpił przestój, nie znaczy wcale  że Inowrocław także pogrążył się w letargu. Od czerwca ubiegłego roku, działo się w mieście bardzo wiele, niestety nie mogłem być przy większości wydarzeń, ale mam nadzieję przedstawić efekty niektórych z nich, za pośrednictwem zdjęć. Na pewno tematami będą - rewitalizacja ulicy Królowej Jadwigi i inowrocławskiego Rynku oraz przebudowa Stadionu Miejskiego. Prawdopodobnie zmieni się  nieco formuła tego bloga, postaram się publikować więcej tekstów, dążąc do tego aby przybierały kształt reportaży. A póki co, zrobione z wolnej ręki zdjęcie naszego inowrocławskiego symbolu czyli Pawia, który od jakiegoś czasu jest iluminowany.

 

Iluminated Peacock in Inowroclaw

piątek, 04 czerwca 2010

Nie mogłem dziś rano uwierzyć, w to co zobaczyłem za oknem. Słońce świeci cały dzień i nie ma nawet pojedynczej chmurki na niebie. Miasto wygląda jak zielona wyspa.

I just couldn't believe when woke up in the morning. The sun is shining all day without a single cloud. The City looks like a green island.

Inowroclaw June

niedziela, 28 lutego 2010

Przepraszam, ale mam morderczą sesję - aparat się kurzy.

Zainstalowali nam kamerę na rynku...

I'm sorry but have very hard uni session at the moment - my camera is idle.

But we've go a CCTV camera with a view on our Market Place... Enjoy.

LINK

czwartek, 18 lutego 2010
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 30