Info

piątek, 03 stycznia 2014

Pierwotnie planowałem zmianę wyglądu bloga na pięciolecie. Nie udało się wtedy, bo byłem zajęty. Nastał Nowy Rok i pomyślałem sobie, że może pora na zmiany. Dla osób, które nie znają wcześniejszego wyglądu - wyglądało to tak:

Stara WInieta

Blog zmienił się z czarnego na biały. No i mam nadzieję, że uda mi się publikować zdjęcia nieco częściej, bo dosyć dużo się zmieniło w mieście, a zaległości mam całkiem spore.

środa, 27 stycznia 2010

Brzózki, to tylko pretekst do dzisiejszej notki, która ma mieć raczej charakter kronikarski. Wczoraj w naszym regionie zanotowano następujące temperatury: Chojnice - 18,0, Bydgoszcz - 23, Inowrocław - 24, Grudziądz i Włocławek - 26 i rekordową temperaturę w Toruniu - 28,4.

Dzisiaj spadł świeży śnieg, a temperatura w Inowrocławiu wynosi - 8.

Rekordowe temperatury

sobota, 16 stycznia 2010

We wczorajszej notce pojawiło się słowo zaangażowanie. Nie wiem jak inni ale ja nie potrafię stać z boku i przyglądać się. Daleko od nas, dzieje się potworna tragedia, która przeraża. Wiem, że moja pomoc jest niezmiernie nikła w stosunku do potrzeb. Tak, zaangażowanie, nawet symboliczne - solidarność. Dlatego właśnie, nosiłem żółto - błękitną wstążkę, purpurową kokardkę, dlatego teraz pojawia się tutaj baner akcji BloggersUnite for Haiti.

In yeaterdays post appeared word commitment. I do not know how others but can't be idle. Far away from here, taking place terrible tragedy. I know my help extremly faint to needs. Yes, commitment, even faint has a great power - solidarity. Solidarity is why appears here the banner of BlogersUnite for Haiti.

 

wtorek, 12 stycznia 2010

Zapraszam do głosowania na Foto Inowrocław.


Blog Roku 2009

 

Jeśli chcesz oddać głos wyślij SMS o treści F00278 na numer 7144. Koszt SMS to 1,22 zł brutto.

Dziękuję za każdy oddany głos.

sobota, 04 lipca 2009

Park Solankowy w Inowrocławiu znalazł się wśród nominowanych do Wyróżnień Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Dziedzinie Turystyki. Solanki znalazły się doborowym towarzystwie, w tej kategorii oprócz "inowrocławskiej perły" nominowano - Towarzystwo Rozwoju Regionalnego "Promocja Borów Tucholskich" w Tucholi oraz Wydział Promocji i Rozwoju Lokalnego - Starostwa Powiatowego w Żninie. Wszystkie kategorie można znaleźć tutaj

 

Park Solankowy w Inowrocławiu

środa, 01 lipca 2009

Lipiec zaczął się na Kujawach od burzy...

 

Burza

 

Jest już potwierdzony termin V Nocy Solannowej, która odbędzie się w tym roku 25 lipca, początek o 20. Tak było w zeszłym roku IV Noc Solannowa

środa, 17 czerwca 2009

Nawet się człowiek nie obejrzał a tu już minął rok.

I've almost haven't noticed how fast this year passed by.

sobota, 02 maja 2009
sobota, 28 lutego 2009

Całkiem niedawno dowiedziałem się, że Inowrocław ma swoje logo. Szkoda, że nigdzie go w mieście nie widać. Podobno istnieje od 2005 roku. Jestem ciekawy, czy ktoś spoza Inowrocławia miał okazję je zobaczyć.

Not long time ago, I've learnt Inowroclaw has its graphic sign. Pity it's not displayed very well in the city. They say it's exist since 2005. I'm wondering if anbody seen it outside Inowroclaw.

Logo 

09:45, foto_kujawiak , Info
Link Komentarze (2) »
środa, 17 grudnia 2008
17 czerwca 2008 pojawiła się pierwsza notka na tym blogu. Zważywszy na fakt, że niektóre osoby prowadzą swoje dzienniki po kilka lat, sześć miesięcy, to okres bardzo krótki. Jednak zaczynam w pełni rozumieć słowa jednego z moich znajomych, który powiedział mi: „To wciąga”. Po tych sześciu miesiącach stwierdzam, że miał rację.


Nie mam najmniejszych złudzeń, co do tego, że blog o Inowrocławiu będzie okupywał czołówki rożnych rankingów blogowych. Od momentu rozpoczęcia mojej działalności blogerskiej, spotkało mnie wiele miłych niespodzianek i miało miejsce kilka zdarzeń, które przerosły moje najśmielsze marzenia.

Foto Inowrocław trzykrotnie znalazł się na pierwszej stronie Gazeta.pl.

Na pierwszej stronie bloxa posiadał przez jakiś czas własny banerek.

Dwukrotnie opublikowano moje zdjęcia w papierowym wydaniu tygodnika Wprost w rubryce „Wprost z Blogu”, ale żeby się tam znaleźć wcześniej musiał zostać poddany weryfikacji internautów i zaakceptowany do blogbox.pl. To ostatnie wyróżnienie ma dla mnie największą wartość i utwierdziło mnie w przekonaniu, że moje wysiłki nie idą na marne. Jest dla mnie tym cenniejsze, że osądu dokonali anonimowi użytkownicy. Rzecz jasna pozostałe miłe gesty też sprawiły mi radość i nie mam zamiaru ukrywać, że te kilka razy, gdyby nie uszy uśmiechałbym się z radości dookoła głowy.


W ciągu sześciu miesięcy licznik pokazał ponad 12000 wejść, umieściłem 225 notek (czyli, że publikując tym samym tempem, za kolejne sześć miesięcy powinno być 500), strona znalazła się w Top 1000, na miejscu 429 i na miejscu 8 w kategorii Regionalne.


Podsumowując, to było bardzo owocne sześć miesięcy. Dziękuję! 

Sign post at Spa Park

 

First post at this blog appeared 17th July 2008. Considering fact, some people write blogs few years and more, six months is very short time. Neverthless I'm starting fully understand what said to me a friend before I've started with blogging: „It will absorb you.” After all six months I must admit he was right.

I have no illusions about this blog will be on tops any blogging rankings. Howevere since I've started there were few very nice moments:

Foto Inowroclaw – three times was linked from page Gazeta.pl – (it's similar, of course in a much smaller scale like be linked from New York Times first page).

For some time on top page this blogging platform I've had own banner, without any of my involvement.

Twice my pictures were published in paper edition of weekly magazine „Wprost”, but before it happened I was qualified to Blogbox by voting internauts.


More than 12000 visits, 225 posts, 429th position in Top 1000 most often visit blogs on blox.pl and 8th position in category – Regional – this is last six months of my blogging.


All toghether it was really fruitful six months. Thank you!

08:02, foto_kujawiak , Info
Link Komentarze (6) »
 
1 , 2