wtorek, 19 stycznia 2010

Na razie, nic na to nie wskazuje...

So far, nothing shows it...

Im Moment gibt es nichts zu geben ...

Bez - Lilac

poniedziałek, 18 stycznia 2010

Ulica Okrężna w Inowrocławiu dzieli się na trzy części. Część uwieczniona na tym zdjęciu sprawia nawet mieszkańcom miasta problemy. Powód jest prosty, wszyscy kojarzą Okrężna tylko z częścią tej ulicy bezpośrednio przylegającą do Uzdrowiska, z charakterystycznymi blokami, nazywanymi Akwarium. Niestety po ostatnich remontach z ich dawnego wyglądu niewiele zostało. Ta część również Okrężnej, położona jest w okolicy Dworca PKP i ulicy Magazynowej. Na zdjęciu Wieża ciśnień.

OKrężna

niedziela, 17 stycznia 2010

Temperatura nie jest zbyt niska ale ten wiatr...

Temeperature isn't too low but the wind...

Die Temperatur ist zu niedrig, aber der Wind ...

Dzisiaj Kościół Zwaiastowania z nieco innej strony.

Kosciół ZNMP z innej strony

 

sobota, 16 stycznia 2010

We wczorajszej notce pojawiło się słowo zaangażowanie. Nie wiem jak inni ale ja nie potrafię stać z boku i przyglądać się. Daleko od nas, dzieje się potworna tragedia, która przeraża. Wiem, że moja pomoc jest niezmiernie nikła w stosunku do potrzeb. Tak, zaangażowanie, nawet symboliczne - solidarność. Dlatego właśnie, nosiłem żółto - błękitną wstążkę, purpurową kokardkę, dlatego teraz pojawia się tutaj baner akcji BloggersUnite for Haiti.

In yeaterdays post appeared word commitment. I do not know how others but can't be idle. Far away from here, taking place terrible tragedy. I know my help extremly faint to needs. Yes, commitment, even faint has a great power - solidarity. Solidarity is why appears here the banner of BlogersUnite for Haiti.

 

piątek, 15 stycznia 2010

Wczoraj zarwałem noc, żeby przypomnieć sobie "Ostatni Dzwonek" Magdaleny Łazarkiewicz. Swoją drogą, po tylu latach film wydał mi się pełen patosu, nieco sztuczny i zmanierowany. Niemniej jednak darzę go sentymentem, bo dobrze jeszcze pamiętam czasy, kiedy zaczynałem liceum i rzeczywiście wtedy tacy byliśmy - patetyczni, zaangażowani, zbuntowani i nieco śmieszni. Zresztą co tu dużo mówić, jeszcze w 88 mój dwa lata starszy kuzyn wyleciał z liceum za rozrzucanie ulotek. Jednak jest coś, co niezmiennie wywołuje u mnie dreszcze na plecach - piosenki w wykonaniu Jacka Wójcickiego (zresztą i on sam zbytnio się nie zmienił, myślę że jeszcze dziś mógłby zagrać z powodzeniem licealistę), który właściwie ukradł ten film. Podobnie było na Nocy Solannowej dwa lata temu, kiedy Pan JW ukradł show.

Ale odbiegłem od tematu. Dlaczego światełko w tunelu? Ano dlatego, że miasto Inowrocław zaczyna z wolna wygrzebywać się spod śniegu...

I'd like to say we're digging out from snow.

Ich möchte sagen, dass aus Ausgrabungen unter dem Schnee.

Inowrocław  - Śnieg

czwartek, 14 stycznia 2010

Jak donosi grudniowy informator Urzędu Miasta Inowrocławia "Nasze Miasto Inowrocław" - "... nasze miasto promowane jest w metrze warszaskim. Dziesięciosekundowe spoty m.in. na temat walorów uzdrowiskowych Inowrocławia emitowane są w dniach 14-20 grudnia 2009 r. i 4-10 stycznia 2010r."

Mam pytanie - Czy ktoś widział te spoty w metrze?

Inowrocław. Solanki

środa, 13 stycznia 2010

Solanki Inowrocław 1

Cisza...

Solanki Inowrocław 2

Cisza...

Solanki Inowrocław 3

Cisza...

Solanki Inowrocław 4

Cisza...

Solanki Inowrocław 4

Cisza...

Solanki Inowrocław 5

wtorek, 12 stycznia 2010

Zapraszam do głosowania na Foto Inowrocław.


Blog Roku 2009

 

Jeśli chcesz oddać głos wyślij SMS o treści F00278 na numer 7144. Koszt SMS to 1,22 zł brutto.

Dziękuję za każdy oddany głos.

Tak mniej więcej wyglądał Inowrocław dzisiaj wcześnie rano. Chciałbym z tego miejsca podziękować Kasi Nosowskiej i zespołowi Hey za piosenkę, której tytuł stał się inspiracją do tytułu dzisiejszej notki. Dla mnie to piosenka Zimy 2009/2010. Lżej było przebijać się przez zaspy...

This is how Inowrocław looked today early morning...

Inowroclaw aussehen Morgen ...

Na zdjęciu Ulica ks. Wawrzyniaka w Inowrocławiu

Inowrocław ul ks. Wawrzyniaka