piątek, 31 października 2008

The rain stopped and it was good opportunity to take a walk. These seaguls were waiting for something to eat. Visitors at the park bring them always something tasty.

Deszcz przestał padać, mogłem wykorzystać okazję na krótki spacer po Solankach. Mewy czekały na spacerowiczów, którzy często przynoszą ze sobą rózne smakołyki dla ptactwa.

 

 

mewy

 

I've met four well - dressed Gentelmen.

Spotkałem również czterech strojnych Panów.

 

ducks

 

Seaguls an Ducks were posing to family picture...

Mewy i Kaczory pozowały do rodzinnego zdjęcia...

 

family

 

but somebody brought breadcrumbs and...

ale ktoś przyniósł okruszki i...

 

fight

 

Queen Jadwiga street.

Ulica Królwej Jadwigi.

 

Królówka

 

08:06, foto_kujawiak , Miasto (City)
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 października 2008

W dniu 10 listopada ponad 10000 blogerów z całego świata zjednoczy się, aby zabrać głos w imieniu ponad 40 milionów pozbawionych głosu uchodźców. Zwrócą się do Świata, aby stawić czoła okrucieństwu, które muszą znieść niewinni ludzie, połączyć serca i umysły, aby pomóc w przekazywaniu informacji, zrozumieniu i działaniu. Przyłącz się do nas w dniu 10 listopada, aby opowiedzieć swoją historię, dzielić się swoimi przemyśleniami i wnieść swój wkład w dyskusji nad tym globalnym problemem. Posiadamy moc, aby pobudzić ludzi do działania rzecz dokonania zmian.


Darfur, Kongo, Rwanda i wiele innych miejsc na świecie są arenami zbrodni, cierpienia i rozpaczy. Obok tego problemu nie można przechodzić obojętnie.

Szczegóły akcji tutaj

Ciągle pracuję na tekstem w języku polskim, jeżeli ktoś jest bardziej zaawansowany w opracowywaniu tego tematu, proszę o zostawianiu linków w komentarzach. Logo akcji (na stronie kilka wariantów) znajduje się na tej stronie pomiędzy ostatnią partią linków a Google Translator.

18:15, foto_kujawiak , Info
Link Dodaj komentarz »

Weather forecast says it's going to be rainy for longer. So it's really important to keep fit and don't let flu put us into bed :-).Pictured building is home of the oldest gymnastics society - Falcon. Slogan on the building - "A sound mind in a sound body."

Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń, czeka nas jesienna plucha. Więc ważne jest aby trzymać się i dać się grypie położyć do łóżka :-). Budynek na zdjęciu to siedziba "Sokoła". Zatem życzę wszystkim ducha na tę deszczową jesień.

sokół

08:18, foto_kujawiak , Miasto (City)
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 października 2008

Somebody couldn't wait to wear dry shoes. Today is excellent weather for walking home like Gene Kelly.

Ktoś nie mógł się doczekać, żeby zmienić buty na suche. Dzisiaj pogoda taka, że można spacerować dokładnie tak samo jak Gene Kelly.

buty

15:21, foto_kujawiak , Miasto (City)
Link Komentarze (2) »

I've started this blog few months ago, to show my home town from my point of view. Ok, it's not a perfect place but it's mine and I approve it with everything - past, present and future. I'm really happy somebody noticed my work. Thank you. Think what you want but it really gives wings :-).

Rozpocząłem pisanie tego bloga kilka miesięcy temu, aby pokazać moje rodzinne miasto, z mojego punktu widzenia. Na pewno nie jest to doskonałe miejsce, ale zaakceptowałem je w całości - z jego historią, teraźnijszością i przyszłością. Bardzo się cieszę, że ktoś zauważył moje wysiłki. Dziękuję. Mówcie, co chcecie, ale to naprawdę dodaje skrzydeł. :-)

 

wings

 

09:07, foto_kujawiak , Off - topic
Link Komentarze (3) »
wtorek, 28 października 2008

The last tram ride in Inowroclaw was 31st December 1962. This what left after it.

Ostatni kurs tramwaju w Inowrocławiu odbył się 31 grudnia 1962. Po tym środku transportu pozostała jedynie taka pamiątka.

 

tramwaj

 

09:47, foto_kujawiak , Miasto (City)
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 27 października 2008
niedziela, 26 października 2008

View on Solankowa Street and the oldest hotel in Inowrocław - Bast (inspired by Hotel Bazar in Poznan), deeper Toruńska street.

Widok na ulicę Solankową i najstarszy w mieście hotel Bast (wzorowany na poznańskim Bazarze), w głębii ulica Toruńska.

 

Solankowa

 

09:38, foto_kujawiak , Miasto (City)
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 października 2008
 
1 , 2 , 3 , 4